Psikoloji Taban Puanları 2022

Psikoloji taban puanları, psikoloji bölümü taban puanları gibi sorularınız için doğru yerdesiniz. Hazır üniversite sınavları da bitmiş ve puanların açıklanmasını beklerken psikoloji bölümü taban puanlarını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağız. Çünkü 2022 yılı ile bu bölüme ihtiyaç artmış ve artış göstermektedir.

Günümüzde artık insanlar psikologların, psikolojik danışmanların, psikolojik sorunların öneminin farkında varmış bir durumdadır. Eskisi gibi garip gözle bakılmamaktadır. Gerek fiziki gerek ise online olarak birçok insan psikolojik desteğe ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle bölümün değeri ve önemi yükselmiştir.

Psikoloji Taban Puanları 2022
Psikoloji Taban Puanları 2022

Psikoloji Taban Puanları 2022, En İyileri

Psikoloji taban puanlarını en iyiden sona doğru sıralayacağız. Dikkat etmeniz gereken kısım her üniversite ve bölümü eklemeyeceğiz. Daha net halini ÖSYM aracılığı ile görebileceksiniz. Umarız ki hepiniz istediğiniz bölümlere yerleşerek başarılı olursunuz. Şimdiden başarılar dileriz.

ÜNİVERSİTETÜRÜPUANI
KOÇ ÜNİVERSİTESİ İNG. TAM BURSVAKIF496,12
BİLKENT İNG. TAM BURSVAKIF489.9
BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ İNG.DEVLET454,715
ÖZYEĞİN ÜNİ. İNG. TAM BURSVAKIF446,293
ODTÜ İNGİLİZCEDEVLET481,900
TOBB EKO. VE TEKN. ÜNİ. TAM BURSVAKIF464,138
BİLGİ ÜNİ. İNG. TAM BURSVAKIF479
BAHÇEŞEHİR ÜNİ. İNG. TAM BURSVAKIF498
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİDEVLET423
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİDEVLET448

Bu listenin devamını buradaki linkten görebilirsiniz. Puanlar yerleşen son kişinin netlerine göre belirlenmiştir.

Ayrıca psikoloji bölümü ile ilgili merak ettiğiniz kısımları buradaki yazımızdan öğrenebilirsiniz. İnstagram sayfamızı takip etmeyi unutmayın.

Related Posts

Bir cevap yazın